Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már csak négy hét van a matekérettségiig. Ha már nem bírtok magatokkal, töltsétek le az elmúlt évek feladatsorait, és nézzétek meg, hány pontot érnétek el, ha ma lenne az írásbeli.
A kamatoskamat-számítás örökzöld téma a matekérettségin - a 2010-es feladatsorban is volt olyan példa, amelyhez a százalékszámításról és a mértani sorozatokról tanult ismereteket is használni kellett.
Kiváltja-e a nyelvvizsga az idegen nyelvből tett érettségit? Kell-e érettségiznie annak, aki az OKTV-n helyezést ér el? Elfogadják-e a külföldi érettségit itthon, és kinek nem kell magyarból vizsgáznia?
A térgeometriai feladatok nagy előnye, hogy szinte mindig elegendő a megoldásukhoz a függvénytábla. Ha még egy kis térszemléleted is van, a matekérettségin sem fog okozni egy-egy ilyen példa.
A tanárok szerint könyebb volt a matekérettségi első része mint tavaly, a második viszont valamivel nehezebb. Déltől láthatjátok a feladatlapokat, és egy órától a megoldásokat is itt.
Másodfokú egyenletek, szögfüggvények, számtai- és mértani sorozatok, koordináta geometria, halmazok. Ezek a témakörök a mindenkori matekérettségik „slágertémái”, senki nem téved nagyot akkor, ha ezeket a feladat típusokat az idei tesztlapokon is valószínűsíti. Illetve az is igaz lehet, hogyha „csak” ezekből jól felkészült valaki, akkor jó eredménnyel zárhatja majd ezt a sokak által legnehezebbnek tartott kört is.